یاد شهدا و حجاب

این سایت شامل مطالبی در مورد (شهدا، حجاب، وصیت نامه، امامان و غیره می باشد.

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ یاد شهدا و حجاب خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

تسبیح حضرت فاطمه ( ع )

بعد از تولد نخستین نوزاد خانواده ، شیر دادن و پرستاری از کودک نیز به کارهای خانه اضافه شد . در این موقع بود که حضرت علی ( ع ) به فاطمه ( ع ) پیشنهاد کرد : « فاطمه جان ! با پدرت مشورت کن تا اگر صلاح می داند برای تو خدمتکاری بیاورد . »

روزی حضرت زهرا ( ع ) برای این منظور به خانۀ پدر رفت ولی درخواست خود را به زبان نیاورد و پس از احوالپرسی به خانه برگشت . روز دیگر که پیغمبر ( ص ) به دیدار ایشان آمده بود ، موضوع درخواست خدمتکار مطرح شد . اما پیامبر ( ص ) باز هم حضرت فاطمه ( ع ) را به چیزی که بیشتر دوست می داشت یعنی به شکر و یاد خدا سفارش کرد و فرمود : « فاطمه جانم آیا می خواهی چیزی به تو یاد بدهم که از خدمتکار برای تو بهتر باشد ؟ »

فاطمه ( ع ) جواب داد : « پدر جان بفرمائید . »

رسول خدا ( ص ) فرمود : « هنگام خواب و بیداری و بعد از هر نماز سی و چهار مرتبه الله اکبر ، سی و سه مرتبه الحمدالله و سی و سه مرتبه سبحان الله بگو . این عمل بیش از داشتن خدمتکار زندگی و کار را آسان می کند . کارهای خانه دارای اجر و فضیلتی است . نمی خواهم از فضیلت زهرا چیزی کاسته شود . »

حضرت فاطمه ( ع ) با خوشحالی گفت : « خشنودی من در خشنودی خدا و پیغمبر است . »

از آن روز به بعد این عمل شریف و اذکار مهمبه تسبیح حضرت زهرا ( ع ) معروف شد و بعد برای اینکه شمارۀ تسبیحات آسان باشد ، تسبیح صد دانه را با نشانه هائی از گِل پاک درست کردند و حضرت علی ( ع ) می فرمود : « چه بهتر از اینکه در گفتگو در کار دنیا به سعادت آخرت راه یافتیم . »

موضوعات: حضرت محمد (ص),امام علی (ع),حضرت فاطمه (ع),

برچسب ها: تسبیح حضرت فاطمه ( ع ) , بیاد شهدا و حجاب ,

[ بازدید : 323 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 2 شهريور 1394 ] 21:19 ] [ نویسنده (2) ]

[ ]

مطالب مرتبط

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان خرید ملک در ترکیه نرم افزار حسابداری نوار نقاله بانک مشاغل شیراز بازی انفجار
بستن تبلیغات [X]