یاد شهدا و حجاب

این سایت شامل مطالبی در مورد (شهدا، حجاب، وصیت نامه، امامان و غیره می باشد.

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ یاد شهدا و حجاب خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

فضّه کنیز فاطمه ( ع )

با تولد زینب کبری ( ع ) خانۀ علی ( ع ) دارای سه کودک شد . امام حسن ( ع ) چهار ساله ، اما حسین ( ع ) سه ساله و زینب هم که نوزاد بود . حالا دیگر وقت آن رسیده بود که یک نفر برای کمک به کارهای خانه پیش حضرت زهرا ( ع ) بماند . فضه در اصل ، کنیزی هندی بود که نجاشی فرمانروای حبشه او را به حضرت رسول ( ص ) هدیه داده بود . فضه زنی دانا ، با معرفت و خدا پرست بود . از آن روز که با خاندان پیامبر ( ص ) همنشین شده بود ، فاطمۀ زهرا ( ع ) را بیش از همه دوست می داشت . فضه خود از پیامبر ( ص ) تقاضا کرد که ایشان اجازه دهد او خدمتکار فاطمه ( ع ) باشد .با تولد زینب کبری ( ع ) خانۀ علی ( ع ) دارای سه کودک شد . امام حسن ( ع ) چهار ساله ، اما حسین ( ع ) سه ساله و زینب هم که نوزاد بود . حالا دیگر وقت آن رسیده بود که یک نفر برای کمک به کارهای خانه پیش حضرت زهرا ( ع ) بماند . فضه در اصل ، کنیزی هندی بود که نجاشی فرمانروای حبشه او را به حضرت رسول ( ص ) هدیه داده بود . فضه زنی دانا ، با معرفت و خدا پرست بود . از آن روز که با خاندان پیامبر ( ص ) همنشین شده بود ، فاطمۀ زهرا ( ع ) را بیش از همه دوست می داشت . فضه خود از پیامبر ( ص ) تقاضا کرد که ایشان اجازه دهد او خدمتکار فاطمه ( ع ) باشد . فضه تا آخرین لحظۀ حیات حضرت زهرا ( ع ) با او بود و هیچگاه از او جدا نشد . مردم او را کنیز فاطمه ( ع ) می دانستند و حضرت زهرا ( ع ) هم او را دوست خود می نامید .
فضه زنی با سواد و اهل مطالعه بود . آیات قرآن را بطور کامل حفظ کرده بود و در طاعت و عبادت در میان زنان غیر اهل بیت همتا نداشت . فضه بعد از وفات فاطمه ( ع ) و ازدواج حضرت علی ( ع ) با امامه ، با اجازۀ امیرالمومنین علی ( ع ) زندگی مستقلی در قبیلۀ شوهرش در خارج از شهر مدینه تشکیل داد و حدود بیست سال آخر عمر خود را جز با آیات قرآن سخن نمی گفت .

چندی پس از اینکه فضه یکسره در خانۀ علی ( ع ) خدمت می کرد ، یک روز سلمان فارسی بر آنها وارد شد . سلمان می گوید دیدم حضرت فاطمه ( ع ) قدری جو در دستاس ریخته تا آرد کند . چند لباس هم در تشت گذاشته تا بشوید . کودک شیرخوارش هم بی تابی می کند . به او گفتم : « ای دختر پیغمبر ! فضه خدمتکار شما حاضر است ، چرا به او دستور نمی دهید تا کاری انجام دهد ؟ »

حضرت زهرا ( ع ) فرمود : « فضه در نوبت خود کار کرده ، امروز نوبت من است . اینک وقت مطالعه و تفکر و عبادت اوست که نباید از آن محروم باشد . پدرم به من سفارش کرده است که یک روز فضه کار کند و یک روز من . »

موضوعات: حضرت محمد (ص),امام علی (ع),امام حسن (ع),امام حسین (ع),حضرت فاطمه (ع),حضرت زینب (س),

برچسب ها: فضّه کنیز فاطمه ( ع ) , بیاد شهدا و حجاب ,

[ بازدید : 312 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 2 شهريور 1394 ] 21:32 ] [ نویسنده (2) ]

[ ]

مطالب مرتبط

ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان خرید ملک در ترکیه نرم افزار حسابداری نوار نقاله بانک مشاغل شیراز بازی انفجار
بستن تبلیغات [X]